Kod produktu: 6945

Lampa błyskowa Sony HVL-F43M

  • Ostatnia cena:
    1 649,00 zł

  • * kurier DPD/paczkomaty InPost po przedpłacie

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Przeznaczenie

Zaawansowana lampa błyskowa o liczbie przewodniej 43 ze stopką Multi Interface, dedykowana do bezlusterkowców Sony Alfa oraz wybranych aparatów kompaktowych, lustrzanek i kamer. Jej ruchoma głowica, synxhronizacja HSS oraz funkcja zdalnego sterowania błyskiem wielu lamp umożliwia tworzenie wyrafinowanego oświetlenia na planie zdjęciowym. Dzięki oświetleniu LED przydatna także podczas filmowania. Z uwagi na swoją uszczelnioną przed kurzem i wilgocią obudowę polecana do fotografowania w plenerze, rownież w niesprzyjających warunkach pogodowych.

 

Cechy i korzyści

Szybkie obracanie głowicy Quick Shift Bounce

Przełączaj się między trybami krajobrazu i portretu w błsykawicznym czasie. Maksymalny kąt obrotu głowicy to 90 stopni w każdą stronę: w lewo, prawo w górę i w dół, co daje ogromną swobodę. Lampa przy pionowej i poziomej kompozycji zachowuje ten sam kąt głowicy i rozsył światła dla utrzymania spójnego stylu oświetlenia. Panel LCD oraz przyciski  obracają się razem z głowicą lampy, dzięki czemu sterowanie jest wygodne w każdej pozycji.

Lampa LED doświetlająca filmy

Diodowa lampa LED o dużej jasności (max 400 lx) przyda Ci się podczas filmowania pod swiatło, nagrywania wywiadów czy rejestracji obrazu na przyjęciach. Dzięki niskiej tempertaurze w trakcie pracy oraz swojej wydajności pozwoli Ci wykreować naturalne i przyjemnie wyglądające oświetlenie. Zasięg światła wynosi około 1 metra, a jego moc ustawisz na jednym z 10 dostępnych poziomów.

Wysoka odporność na kurz i wilgoć

Wszystkie wrażliwe miejsca: łączenia na obudowie, panel LCD, stopka oraz części ruchome zabezpieczone są przez specjalnie zaprojektowane uszczelnienia. Dzięki solidnej konstrukcji możesz śmiało fotografować w plenerze, nawet przy niesprzyjających warunkach.

Prosta obsługa - system Quick Navi

Łatwy i intuicyjny dostęp do parametrów skraca czas potrzebny na ustawienie sprzętu przed rozpoczęciem fotografowania. Wszystkie niezbędne informacje pojawiają się na czytelnym ekranie LED, a wszystkie ustawienia zmienisz za pomocą kilku przycisków i kółka sterującego.

Wbudowany dyfuzor i odbłyśnik

Pomiędzy palnikiem a obudową znajduje się wysuwany dyfuzor oraz odbłyśnik. Dyfuzor pomaga lepiej rozproszyć światło podczas używania szerokiego kąta. Z kolei biała karta odbijająca światło zmiękcza je, zwiekszając płaszczyznę świecenia i ogranicza straty światła padającego poza kadr.

Bezprzewodowe sterowanie błyskiem wielu lamp

Lampa HVL-F43M zamontowana na aparacie potrafi bezprzewodowo komunikować się z innymi "zdalnymi" lampami (maksymalnie 3 grupy lamp), by kontrolować współczynnik ich błysku. Zamiast regulować poziom wyjścia każdej lampy jednocześnie, możesz ustawić potrzebny współczynnik błysku w interfejsie kontrolnej lampy błyskowej. W efekcie tego możliwe jest uzyskanie wyrafinowanych efektów oświetlenia wielopunktowego bez stosowania trunych, profesjonalnych rozwiązań. Bezprzewodowe wyzwalanie lamp umożliwia też twórczą pracę bez plączących się pod nogami kabli.

Synchronizacja HSS

Lampa współpracuje ze wszystkimi czasami otwarcia migawki, nawet tymi najdłuższymi i najkrótszymi dostępnymi w aparacie. Skracając czas naświetlania i i otwierając przysłonę uzyskasz idealnie ostry obiekt z pięknie rozmytym tłem (bokeh), tak bardzo pożądanym w fotografii portretowej.

Automatyczna regulacja kąta rozsyłu światła

Funkcja ta umożliwia korzystanie z lampy zarówno z aparatmi pełnoklatkowymi jak i z matrycami APS-C. Automatycznie dopasowuje ona kąt rozsyłu światła, by pokryć kadr w całości, bez utraty jakości i bez efektu winietowania na brzegach.

Porównanie lamp Sony

×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.