Samyang 50mm f/1,2 AS UMC CS (Fuji X)

    ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
    Czas realizacji: zapytaj o dostępność
  • 1 779,00 zł
  • Negocjacja ceny

  • Oblicz
  • Oblicz_raty_duckblue

Stałoogniskowy, szerokokątny obiektyw manualny do bezlusterkowców Sony E. Ogniskowa 50mm i otwór przesłony F/1.2 czynią z niego narzędzie bardzo przydatne w niemal każdej dziedzinie fotografii. Instrument świetnie sprawdza się nawet w słabym świetle i daje piękne rozmycie obszarów leżących poza płaszczyzną ostrości. Dodatkowo sprzyja temu precyzyjna, niemal kołowa przesłona zbudowana z 9 listków. Zaawansowana konstrukcja optyczna pozwala rejestrować obraz z wyjątkową jakością. Powłoki Ultra Multi Coating (UMC) gwarantują wysoką transmisję i eliminują flary oraz niepożądane odbicia. Konstrukcja przysłony zbudowana jest z 9 listków które w połączeniu z maksymalnym otworem przysłony F1,2 gwarantują wspaniałą głębię filmową. Pozwala to rejestrować klimatyczne, kinowe obrazy.

Jako że obiektyw zaprojektowano do aparatów z matrycą APS-C, będzie on krótkim teleobiektywem doskonałym do rejestrowania spokojnych ujęć pozbawionych niepotrzebnej dynamiki. Otwór przesłony F1.2, oprócz znakomitej plastyczności obrazu,  daje możliwość filmowania i fotografowania w słabym świetle. Obiektyw 50 mm f/1.2 AS UMC CS doskonale współpracuje z cyfrowymi aparatami wysokiej rozdzielczości, które zawsze są niezwykle wymagające jeśli chodzi o obiektywy. Teksturę i obrót pierścienia ostrości dobrano tak, aby zapewnić operatorowi wygodną obsługę podczas precyzyjnego, ręcznego ustawiania ostrości.

Opracowane przez Samyang Optics obiektywy świetnie nadają się do filmowania - mogą pracować w wysokiej rozdzielczości 4K+. Dostępna jest też kinematograficzna wersja obiektywu: Samyang 50 mm T1.3 AS UMC CS. W celu zapewnienia precyzyjnej i bezgłośnej pracy podczas filmowania wersja ta wyposażona jest w zębatki współpracujące z systemem follow-focus oraz pierścień przysłony działający bezstopniowo.

 

Dane techniczne:
Ogniskowa: 50 mm
Światło: f/1,2
Pole widzenia: 31.7°
Min. odległość ostrzenia: 0,45 m (format 35 mm)
Maks. powiększenie: 1:1,4
Min. przysłona: 16
Liczba listków przysłony: 8
Mechanizm autofokusa: MF
Konstrukcja optyczna: 9 elementów w 7 grupach
Rozmiar filtra: 62 mm
Tryb Makro: Nie
Stabilizacja: Nie
Dostępne mocowania: Canon M, Fuji x, Sony E, MFT
Waga: 375 g

×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.