Kod produktu: 9317

Canon EOS R + RF 24-105 mm f/4-7.1 IS STM (z adapterem Canon: +650 zł lub zamiennikiem: +300 zł)

 • Ostatnia cena:
  8 097,00 zł

 • * kurier DPD/paczkomaty InPost po przedpłacie
  Gwarancja Gwarancja sprzedawcy
  24 miesiące gwarancji
  Przedłuż gwarancje o rok za 949 zł

 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Canon EOS R - nowe, większe możliwości zawarte w mniejszym korpusie

Canon EOS R  to pierwszy pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy skonstruowany przez firmę Canon. Zaprojektowany od podstaw tworzy nowy system EOS R, w którym można było zastosować wiele pionierskich i zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Dzięki temu udało się stworzyć jeszcze doskonalsze narzędzie do wykonywania wspaniałych fotografii oraz kręcenia rewelacyjnych filmów.

Kompaktowy korpus (mniejszy i lżejszy niż lustrzanka) wykonany ze stopu magnezowego, posiada ergonomiczny uchwyt, jest uszczelniony i odporny na kurz oraz zachlapania. Prosta i intuicyjna obsługa aparatu znana z lustrzanek Canon EOS nie sprawi trudności nawet początkującym entuzjastom fotografii i filmowania. Ogromnym ułatwieniem w pracy jest wizjer OLED o imponującej rozdzielczości 3,69mln punktów oraz regulowany, dotykowy wyświetlacz LCD o przekątnej 3,15”.

Sercem tego pionierskiego bezlusterkowca jest pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 30,3 megapiksela cechująca się nadzwyczajnym odwzorowywaniem szczegółów, bardzo szerokim zakresem czułości (ISO 50-102400) pozwalającym na pracę w ekstremalnych warunkach oświetleniowych oraz unikatową technologią Dual Pixel CMOS AF umożliwiającą precyzyjną i płynną zmianę ustawienia ostrości nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Canon EOS R posiada walory świetnego aparatu reporterskiego: minimalny czas otwarcia migawki 1/8000s, zdjęcia seryjne z prędkością 8kl./s, wyjątkowo szybki i precyzyjny autofokus czy bezszelestną migawkę elektroniczną.

Pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec Canona  umożliwia rejestrowanie filmów o znakomitej rozpiętości tonalnej w rozdzielczościach: 4K 30kl./s, Full HD 60kl./s, HD 120kl./s. Płaski profil obrazu Canon C-Log pozwala na zaawansowaną pracę i uzyskanie profesjonalnej jakości w postprodukcji.

Model EOS R to aparat wyposażony w nowe mocowanie obiektywowe, które zostało zaprojektowane z myślą o pracy w optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej i daje więcej możliwość w konstruowaniu doskonalszych obiektywów nowej generacji. Oprócz nowej optyki systemowej o nadzwyczajnych parametrach optycznych i funkcjonalności, użytkownicy nowego bezlusterkowca Canona bedą mieli możliwość wykorzystania szerokiej gamy doskonałych obiektywów Canon EF i EF-S dzięki trzem adapterom Mount Adapter EF-EOS R.

Canon EOS R jest adresowany do szerokiej grupy odbiorców zarówno do bardzo wymagających  amatorów oczekujących najwyższej jakości zdjęć i filmów, jak i profesjonalistów, którzy pragną posiadać niezawodne narzędzie pracy o mniejszej wadze i gabarytach.

Imponujące możliwości matrycy o wysokiej rozdzielczości

EOS R jest wyposażony w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 30,3Mpix, która cechuje się imponującym odwzorowywaniem szczegółów, skutecznym wykorzystaniem czułości ISO i technologią Dual Pixel CMOS AF. Wraz z obiektywami RF model EOS R umożliwia wykonywanie zdjęć oraz tworzenie filmów o wysokiej rozdzielczości i szerokim zakresie dynamiki nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych. Zapewnia obraz o niskim poziomie szumów i nadzwyczajnej szczegółowości w wyjątkowo szerokim zakresie czułości ISO 50-102400. Canon EOS R pozwala na nadzwyczaj szybkie i precyzyjne ustawianie ostrości dzięki zaawansowanemu systemowi detekcji fazy z matrycą światłoczułą, procesorowi DIGIC 8 i cyfrowej optymalizacji obiektywu wewnątrz aparatu.
 
Wspaniała jakość zdjęć w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych dzięki wysokiej użytecznej czułości matrycy oraz doskonałej jakości obiektywu przy pełnym otworze przysłony.
 
 
Matryca o wysokiej rozdzielczości oraz doskonałe nowe obiektywy RF umożliwiają wykonywanie fotografii o nadzwyczajnej szczegółowości, z których można wykonywać duże powiększenia.
 

Wyjątkowo sprawny i precyzyjny autofokus

Zastosowany w tym aparacie bezlusterkowym system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych w całym obszarze kadru. Wyjątkowo szybki i precyzyjny AF potrafi ustawiać ostrość zaledwie w 0,05s i jest skuteczny w rekordowo słabym oświetleniu (do-6EV). System korzysta z 5655 pól pomiarowych i obejmuje zdecydowaną większość powierzchni matrycy  zapewniając bardzo szybki autofokus w przypadku zdjęć, a także płynne śledzenie ostrości podczas rejestracji filmów.
 
                                             
Po detekcji twarzy automatyczne ustawianie                            Automatyczny system śledzenia twarzy.                        Ramka autofokusa z regulowaną wielkością.
                 ostrości na oko.
 

Zdjęcia seryjne

Aparat EOS R umożliwia rejestrowanie zdjęć seryjnych z szybkością do 8 kl./s co jest przydatne na przykład w fotografii reportażowej, sportowej  czy przyrodniczej, gdzie chcemy uchwycić spontaniczne i dynamiczne ujęcia. Dzięki nowemu procesorowi DIGIC 8 możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy dużą liczbą pikseli a dynamiką działania. EOS R posiada duży bufor pozwalający na zapis 47 zdjęć w formacie RAW i 100 w JPEG, dzięki czemu można rejestrować zdjęcia bez zbędnych przerw.

 

Cicha migawka

W sytuacjach, gdy konieczne jest zachowanie dyskrecji, kliknięcie migawki aparatu może zwrócić uwagę fotografowanego obiektu i spowodować utratę wspaniałego ujęcia. EOS R to pierwszy aparat firmy Canon, który umożliwia całkowicie bezgłośną pracę. Dzięki temu można robić zdjęcia bez zakłócania spokoju. Połączenie odchylanego ekranu z cichym fotografowaniem umożliwia uwiecznianie niepozowanych ujęć. Z tej funkcji skorzystają z pewnością fotografowie wykonujący zdjęcia ślubne, dzikiej przyrody z niewielkiej odległości jak i ci wszyscy, którzy pragną zachować dyskrecję lub chcą zostać niezauważeni.

 

 Komfortowy podgląd obrazu dzięki wyświetlaczom o wysokiej rozdzielczości

Gdy fotografujemy przy użyciu elektronicznego wizjera EVF, możemy szybko i precyzyjnie wybrać pole AF za pomocą funkcji dotykowego i przesuwanego AF. Dzięki czemu, patrząc przez wizjer, można używać ekranu jako panelu dotykowego. Jeśli w przypadku danego obiektu lepszym wyborem jest ręczne ustawianie ostrości, warto użyć funkcji powiększenia wyostrzanego fragmentu obrazu lub opcji wzmacniania krawędzi. Umożliwia to precyzyjną regulację i gwarantuje wyraźny obraz.

Odchylany ekran dotykowy o średnicy 3,15 cala i wysokiej rozdzielczości 2,1 miliona punktów, umożliwia obserwowanie obrazu o niezwykłej klarowności. Kąt ustawienia ekranu z łatwością można regulować we wszystkich kierunkach. Ułatwia to fotografowanie obiektów, gdy tradycyjny podgląd jest utrudniony lub niemożliwy. Z kolei technologia Canon Clear View II znacząco redukuje odbicia obrazu. Możliwość zmiany odcieni kolorów widocznych na ekranie LCD pozwala dopasować wygląd zdjęć do preferencji użytkownika.

Canon EOS R został wyposażony w wysokiej klasy wizjer elektroniczny EVF o ogromnej rozdzielczości 3,69mln punktów z korekcją  -4 do +2 dioptri.  Wyświetlacz pokazuje na bieżąco, jak będzie wyglądał zarejestrowany obraz. Fotografowane obiekty są wyraźnie widoczne nawet w niemal całkowitym mroku oraz w oślepiającym świetle. Gdy odsuwamy wizjer od oka, wbudowany czujnik automatycznie przełącza obraz na ekran, co pozwala oszczędzać energię akumulatora.

Nowy standard obiektywów RF

Canon EOS R to aparat wyposażony w mocowanie do współpracy z nowymi obiektywami RF, które zostały zaprojektowane z myślą o optymalnej odległości od matrycy pełnoklatkowej  i zapewnieniu doskonałej równowagi między konstrukcją optyczną, mechaniczną i elektroniczną. Umożliwiają szybszą pracę autofokusa,  lepszą komunikację między aparatem a obiektywem oraz  doskonałą jakość optyczną nawet przy całkowicie otwartej przysłonie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo małej głębi ostrości przy zachowaniu wysokiej jakości nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Lepsza komunikacja z korpusem pozwala również na sterowanie funkcjami aparatu z pozycji pierścienia obiektywu.

Współpraca ze wszystkimi obiektywami Canon

Canon oferuje trzy nowe opcjonalne adaptery umożliwiając połączenie innowacyjnego aparatu EOS R z ponad 70-cioma obiektywami EF i EF-S. Firma dodaje nowe możliwości przy jednoczesnym zachowaniu ulubionych przez fotografów parametrów. Dzięki temu zachowujemy wysoką jakość i funkcjonalność, jak z dotychczas używanymi lustrzankami EOS.

Jeden z adapterów posiada pierścień kontrolny taki jak w obiektywach RF i zapamiętuje ustawienia użytkownika niezależnie od tego czy używamy obiektywów RF, EF czy EF-S.  Drugi adapter z miejscem na filtry drop-in umożliwia stosowanie filtrów polaryzacyjnych lub filtrów szarych. Jest idealny dla filmowców, którzy używają obiektywów, gdzie trudno dodać filtry. Z filtrem szarym można lepiej kontrolować ekspozycję a kołowy filtr polaryzacyjny redukuje refleksy i zwiększa nasycenie kolorów.  Canon oferuje również adapter z podstawowymi funkcjami łączenia aparatu EOS R z obiektywami EF i EF-S.

 

Profesjonalne filmowanie w jakości 4K

EOS R przypadnie do gustu także filmowcom. Dzięki zaawansowanemu poziomowi kontroli jest to bardzo wydajne narzędzie do tworzenia profesjonalnej jakości filmów. Połączenie matrycy CMOS aparatu EOS R z procesorem DIGIC 8 oznacza, że można nagrywać filmy 4K (3840×2160) 30kl./s o atrakcyjnych kolorach i z mnóstwem szczegółów oraz wyprowadzać 10-bitowy sygnał przez złącze HDMI do zewnętrznego rejestratora . Profesjonalna jakość wyprowadzanego sygnału wideo zwiększa możliwości edycji w postprodukcji oraz umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych w jakości 4K i wyodrębnianie obrazów z kadrów 4K.

Funkcja Dual Pixel Focus Guide ułatwia ustawianie ostrości szczególnie podczas nagrywania filmów. Pokazuje za pomocą strzałek  miejsce ustawienia ostrości i czy ostrość znajduje się przed czy za rejestrowanym obiektem. 

Canon EOS R jest wyposażony między innymi w gniazdo słuchawkowe i mini złącze mikrofonowe oraz inne złącza pozwalające na rozbudowę zestawu do filmowania.

Funkcja Focus Peaking pozwala na precyzyjne, manualne ustawianie ostrości podczas filmowanych obiektów, wskazując ostry obszar za pomocą kolorowej linii.

Płynna zmiana ostrości podczas filmowania

Technologia Dual Pixel CMOS AF umożliwia wyjątkowo płynną i precyzyjną zmianę punktu ostrości w przypadku filmowania. Chcąc uzyskać profesjonalny efekt stopniowej zmiany punktu ostrości, przenosząc go z jednej części kadru na inną, wystarczy dotknąć ekranu LCD w obu wybranych punktach ostrości – najbliższym i najbardziej oddalonym – a aparat EOS R zadba o atrakcyjnie wyglądającą, płynną zmianę. Zastosowany tu system AF oparty o detekcję fazową doskonale radzi sobie w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych oraz w całym obszarze kadru.

Więcej detali dzięki profilowi Canon Log

Aparat EOS R obsługuje profil Canon Log – ustawienie nagrywania rozszerzające zakres dynamiczny o 800% i minimalizujące utratę szczegółów w najciemniejszych i najjaśniejszych partiach obrazu. Gdy używamy profilu Canon Log w aparacie EOS R, ustawienie ISO na poziomie 400 zapewnia niezwykle szeroki zakres dynamiczny (12 stopni) z neutralnym kontrastem – idealne rozwiązanie do pracy w trudnym oświetleniu, jeśli chcemy uchwycić wszystkie szczegóły ujęcia. Wybierz profil Canon Log, jeśli wiesz, że materiał filmowy zostanie poddany korekcji w postprodukcji. Pozwoli to uatrakcyjnić kolory i pokazać niesamowite szczegóły.

Stabilizacja obrazu Dual Sensing IS

Gdy filmujemy bez statywu, technologia Dual Sensing IS zapewnia zaawansowaną 5-osiową stabilizację i umożliwia nagrywanie płynnego, pozbawionego drgań obrazu – nawet przy słabym oświetleniu.

Solidny korpus niezawodny w każdych warunkach

Nawiązywanie łączności, przesyłanie i udostępnianie w dowolnym miejscu

Model EOS R zaprojektowano z myślą o fotografach i filmowcach będących w ciągłym ruchu. Zawsze włączona technologia Bluetooth o niskim poborze energii umożliwia parowanie aparatu ze smartfonami, a wbudowany moduł Wi-Fi pozwala udostępniać materiały za pomocą serwisów w chmurze. Tryb zdalnej pracy zapewnia jeszcze większą swobodę i twórcze możliwości.

Przesyłanie danych i tworzenie kopii zapasowej w podróży

Aparat EOS R może automatycznie wysyłać obrazy bezpośrednio do sparowanego telefonu, tabletu lub komputera za pomocą aplikacji Canon Camera Connect. Wystarczy włączyć funkcję Wi-Fi na telefonie komórkowym lub nawiązać za pośrednictwem Wi-Fi połączenie z komputerem. Jest to przydatna funkcja dla osób, które muszą natychmiast wykonywać kopię zapasową swojej pracy – na przykład dla fotoreporterów pracujących w trudnych warunkach.

Zdalne sterowanie aparatem

To kolejna funkcja aplikacji Canon Camera Connect – użytkownik może swobodniej fotografować dzięki zdalnemu sterowaniu aparatem EOS R. Umożliwia to robienie zdjęć w sytuacjach, w których trudno jest bezpośrednio obsługiwać aparat lub wtedy, gdy mamy do czynienia z płochliwymi obiektami, np. w przypadku fotografowania przyrody.

Udostępnianie materiałów poprzez Wi-Fi lub USB

Podczas studyjnej pracy zespołowej aparat EOS R można podłączyć do komputera PC lub Mac za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub USB 3.1, aby natychmiast oglądać i sprawdzać zdjęcia oraz wprowadzać niezbędne poprawki.

 

Moduł GPS

Osoby zajmujące się fotografią podróżniczą lub krajobrazową pokochają funkcje GPS aparatu EOS R, z których można korzystać za pośrednictwem urządzeń przenośnych. Podczas fotografowania, po nawiązaniu połączenia ze zgodnym urządzeniem inteligentnym poprzez Bluetooth, aparat EOS R może gromadzić dane GPS i automatycznie dodawać je do zdjęć dzięki aplikacji Canon Camera Connect. Ułatwia to identyfikację lokalizacji i zapewnia przydatną funkcję edycji, z której można skorzystać po powrocie do domu.

Zestaw zawiera:

 • Korpus EOS R
 • obiektyw RF 24-105mm f/4-7.1 IS STM
 • Pokrywa na korpus R-F-5
 • Pasek na szyję
 • Ładowarka LC-E6E
 • Akumulator LP-E6N
 • Przewód zasilający
 • Kabel interfejsu IFC-100U
 • Instrukcja obsługi
×

Podaj numer telefonu lub adres e-mail, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to będzie możliwe.

Wypełnij wszystkie wymagane pola!

Formularz został wysłany, dziękujemy.