Mikrofon RODE VideoMicro

    ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ
  • 429,00 zł
  • Oblicz

 

RØDE VideoMicro 

 

RODE VideoMicro jest to mikrofon pojemnościowy przeznaczony dla filmujących za pomocą lustrzanek cyfrowych. Wysokiej jakości kapsuła o charakterystyce kardioidalnej zapewnia znakomitą jakość nagrań. Jako mikrofon kierunkowy VideoMicro rejestruje głównie dźwięki znajdujące się przed kamerą, redukując przy tym niepożądane hałasy otoczenia.

W VideoMicro zastosowano niezwykle wszechstronny przetwornik, który umożliwia uzyskanie naturalnego brzmienia także podczas nagrań w pomieszczeniach. Urządzenie nie wymaga baterii - zasilanie pobierane jest ze złącza mikrofonowego kamery.

Do mikrofonu dołączony jest uchwyt przeciwwstrząsowy RycoteLyre wykonany z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego, który redukuje zakłócenia wywoływane przez wibracje, odgłosy przenoszenia czy uderzeń kabla o wiele skuteczniej niż tradycyjne zawieszenia elastyczne. Zawieszenie RycoteLyre jest niezwykle wytrzymałe, nie zużywa się, nie wymaga serwisowania oraz gwarantuje pewne mocowanie mikrofonu. Dołączona osłona przeciwwietrzna WS-9, wykonana z syntetycznego futra, zawiera wypełnienie z gąbki, dzięki któremu możliwe jest nagrywanie czystego dźwięku nawet w czasie wietrznej pogody. 

Dane techniczne:

Typ mikrofonu: Ciśnieniowo gradientowy
Aktywna elektronika: Konwerter impedancji JFET
Kapsuła: 0.50"
Charakterystyka kierunkowa: nerka
Pasmo przenoszenia: 100 Hz – 20 kHz
Maksymalny poziom - SPL  140 dB SPL (przy 1 kHz, 1% THD - obc. 1 KΩ)
Czułość: -33.0 dB / 1 Volt/Pascal (22.00 mV przy 94 dB SPL) +/- 2 dB przy 1 kHz
Równoważny poziom szumu (A-ważone) 20 dB - A
Zasilanie: z aparatu – min. 3V
Waga; 42 g
Wymiary: 21 mm x 21 mm x 80 mm (wys. x szer. x gł.)
Wyjście: jack 3.5 mm